امنیت وردپرس در چند مرحله

پشتیبان گیری از وردپرس

پشتیبان گیری از وردپرس اولین دفاع در برابر حملات می‌باشد. به یاد داشته باشید امنیت ۱۰۰ درصدی وجود ندارد و اگر در تبلیغی یا سایتی گفته شد امنیت سایت شما را ۱۰۰ درصد تضمین می‌کنیم، دروغ می‌گویند و نباید به آن‌ها اعتماد کرد. وقتی یک وب سایت دولتی هک می‌شود چرا فکر می‌کنید سایت شما هک نخواهد شد؟
وقتی شما از سایت خودتان پشتیبان گیری می‌کنید اگر هک و نفوذی اتفاق بیافتد می‌توانید به سرعت سایت وردپرسی خودتان را بازیابی کنید.
در وردپرس پلاگین های زیادی برای پشتیبان گیری وجود دارد که رایگان نیز می‌باشند، می‌توانید از این پلاگین ها استفاده کنید.
مهم‌ترین نکته‌ای که در پشتیبانی سایت وردپرسی خودتان باید در نظر بگیرید این است که فایل‌ها پشتیبانی کامل سایت را در مکانی به‌غیراز حساب کاربری‌تان ذخیره کنید مثلاً در دراپ‌باکس یا گوگل درایو خودتان ذخیره نمایید.

نصب بهترین پلاگین امنیتی وردپرس

بعد از اینکه سیستم پشتیبان گیری خودمان را نصب کردیم نیاز به یک سیستم مانیتورینگ داریم تا هر فعالیتی که در سایت رخ می‌دهد را به ما گزارش دهد. پلاگینی را انتخاب کنید که بر تمامی فایل‌ها نظارت داشته باشد، لاگین های شکست‌خورده و نرم‌افزارهای مخرب را اسکن کند. برای این منظور ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از نرم‌افزار رایگان Sucuri Scanner استفاده کنید.

فعال کردن فایروال‌های نرم‌افزار تحت وب (WAF)

پشتیبان گیری از وردپرس

بهترین راه برای محافظت از وب‌سایت و بالا بردن امنیت وردپرس استفاده از فایروال‌های نرم افزارهای تحت وب است. این فایروال قبل از اینکه ترافیک‌های مخرب به وب‌سایت شما برسند آنها را بلاک می‌کند.
ما برای این کار توصیه می‌کنیم از پلاگین Sucuri که یکی از بهترین پلاگین ها فایروال برای وردپرس می‌باشد را نصب کنید.

همچنین بخوانید:  افزایش امنیت با تغییر سطح دسترسی فایل در وردپرس [قسمت – هفتم]

1 دیدگاه برای “امنیت وردپرس در چند مرحله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این محتوا ویژه اعضا است!

برای مشاهده این مقاله، ایمیل خود را وارد کنید
می‌خواهم این مقاله را مشاهده کنم!