چطور خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است را در وردپرس رفع کنیم

چند روز پیش که می خواستیم سایت را بروزرسانی کنیم با خطای ” بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است (Another update currently in process)” مواجه شدیم. این خطا باعث می شود که شما نتوانید وردپرس را آپدیت کنید و معمولا این خطا بعد از مدتی از بین خواهد رفت.
در این مقاله می خواهیم خطای ” بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است (Another update currently in process)” را که برای سایت ما اتفاق افتاده را باهم و قدم به قدم رفع کنیم.

چرا خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است رخ می دهد؟

این خطای زمانی ظاهر می شود که می خواهید وردپرس را آپدیت کنید و در پس زمینه سایت بروزرسانی هایی صورت می گیرد و در عین حال شما هم در حال آپدیت وردپرس هستید و این کار باعث ایجاد خطای “بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است” می شود.
ودرپرس یک ویژگی دارد که به هنگام بروزرسانی آن به طور خودکار بروزرسانی های دیگر را قفل می کند و اجازه نمی دهد فایل دیگری جزء هسته وردپرس آپدیت شود.
نکته: نگران نباشید پیام “بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است” بعد از ۱۵ دقیقه به پایان میرسد با این حال اگر نمی خواهید در این مدت صبر کنید می تونید به طور دستی این خطا را زودتر رفع کنید.

نحوه رفع خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است

برای رفع خطای “بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است” باید گزینه core_updater.lock را از پایگاه داده خود حذف کنید. این کار را می توانید با دو روش انجام دهید.

  1. استفاده از افزونه Fix Another Update In Progress
  2. با استفاده از phpMyAdmin
همچنین بخوانید:  آموزش رفع خطا در اتصال به پایگاه داده در وردپرس (Database Connection)

قبل از هر اقدامی بک آپ از سایت خود تهیه کنید.

۱- استفاده از افزونه Fix Another Update In Progress

در ابتدا باید افزونه Fix Another Update In Progress را نصب و فعال کنید. اگر کنجکاو هستید و می خواهید بدانید که چطور یک افزونه را در وردپس نصب کرد به مقاله “نصب افزونه وردپرس گام به گام برای مبتدی ها” مراجعه کنید.

بعد از نصب افزونه به مسیر زیر بروید تنظیمات » Fix Another Update In Progress اگر وردپرس بروزرسانی را غیر فعال کرده باشد به شما پیغام wordpress update is locked.You need to fix it که در تصویر زیر با رنگ قرمز مشخص شده است نمایش داده می شود. کافیه روی دکمه Fix WordPress Update Lock کلیک کنید

افزونه Fix Another Update In Progress
بعد از کلیک بر روی دکمه Fix WordPress Update Lock افزونه به طور خودکار گزینه core update lock را از دیتابیس پاک می کند و به راحتی می توانید وردپرس خودتان را آپدیت کنید.

۲- با استفاده از phpMyAdmin

وارد کنترل پنل هاست خود شوید و به قسمت phpMyadmin آن بروید ( در سی پنل و دایرکت ادمین گزینه ای به نام phpMyadmin وجود دارد در این آموزش ما از سی پنل استفاده کرده ایم).
phpmyadmin

بعد از وارد شدند پایگاه داده خود را از سمت چپ انتخاب کنید بعد از اینکار برروی wp_options کلیک نمایید. در کادر جستجو کلمه core_updater.lock را سرچ و بعد از پیدا کردن این گزینه روی دکمه Delete کلیک نمایید تا این ردیف از پایگاه داده حذف گردد.

پوست فعلی را با پوسته پیشفرض جایگزین کنید

coreupdaterdelete

حالا می توانید با خیال راحت به قسمت بروزرسانی سایت مراجعه کنید و وردپرس خود را آپدیت نمایید.
امیدوارم این مقاله به شما در رفع خطای “بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است” کمک کرده باشد. اگر مشکلی در این رابطه داشتید می توانید آن را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید که در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داه خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *